Sayfalar

Düşük Hapının Yan Etkileri Nelerdir ?

Düşük Hapının Yan Etkileri Nelerdir ?

Sizleri daha önce düşük hapının zararları hakkında bilgilendirdik. Şimdi de düşük hapı yan etkileri nelerdir konusuna değineceğiz. Düşük ilaçlarının yan etkileri çoğu bayan tarafından bilinmemekte ve bu ilaçlar çoğu zaman bilinçsiz olarak kullanılmaktadır. Bu konudaki bilgiler aslında oldukça açık ve nettir. Elbette ki düşük hapının bir çok zararı vardır. Cytotec gibi düşük hapları ülkemizde yasaklanmıştır. Çünkü yan etkileri oldukça fazladır. Özellikle hassas ve dayanıksız bünyelerde ciddi problemlere dahi yol açabilmektedir. Olası yan etkileri sıralamak gerekirse ilk olarak düşük haplarının en ciddi yan etkisinden bahsetmek isteriz ki bu da anne ölümleridir. Yani bu tür ilaçlar hamile kalan bayanların bünyesine bağlı olarak çeşitli etken maddelere dirençsiz olmasından dolayı ölümlerin de beraberinde gelmesine neden olabilir. Bu nedenle istenmeyen hamileliklerin sonlandırılması gerekiyorsa muhakkak ki gebeliğin ilk 5 haftası içerisinde iyi bir doktora kürtaj yaptırmaktır.

Düşük Haplarının Neden Olduğu Yan Etkiler

  • Rahimde büyük zararlara yol açabilecek kasılmalara neden olur
  • aşırı kanamaya sebebiyet verebilir.
  • Düşük esnasında anne karnında parça kalmasına neden olarak ileride ciddi sorunların meydana çıkmasın neden olabilir.
  • Beyin kanamasına neden olacak maddeler içerdiğinden özellikle hassas bünyelerde beyin kanamalarına sebebiyet verebilirler.

düşük ilacı yan etkileri

düşük ilacı yan etkileri

Bu tür yan etkilerden sadece birine sahi sahipseniz mümkün olan en hızlı şekilde bir doktora görünmeniz şiddetle tavsiye edilmektedir. Düşük hapı yan etkilerinden birisi olan ağır miktardaki kanamalarda, hapı kullandıktan sonra düşüğün başlaması ve bitmesinden sonra bir pet takarak kendinizi kontrol etmenizde de ayrıca yarar vardır. Eğer pediniz 2 saat boyunca yoğun kanamadan dolayı ıslanıyorsa bu şiddetli bir kanama geçiriyorsunuz demektir. Böyle durumlarda tıbbı desteğe ihtiyacınız olacaktır.Aynı zamanda düşük esnasında yoğun bir ağrı yaşıyorsanız ve bu ağrı hiç bi şekilde hafiflemiyorsa bu durum, yan etkilere bağlı bir komplikasyon yaşıyor olabileceğiniz anlamına gelmektedir. Çok riskli bir sorun söz konusudur. Rahminizin zarar görmesi de olası bir durumdur. Bu nedenle hemen bir doktor yardımından faydalanmanız gerekmektedir.

Cytotec Minosprostol yan etkileri nelerdir ? gibi konularda yeterince bilgi sahibi olmadan b tür ilaçları kullanmayınız. Eğer bu ilaçları içtiğiniz andan itibaren ya da bir kaç saat sonra ateşiniz çıkmışsa ve bulantınız varsa yine ilaç sizlere dokunmuş demektir. Ancak normal koşullarda da bulantıların olması söz konusu olabilmektedir. Tüm bunları anlamak için bu tür ilaçları ya hiç kullanmayınız ya da doktor gözetiminde kullanınız.

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Download mp3

www.dusukhapimerkezi.org sitesi bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Sitede düşük hapı v.b maddelerin satışı yapılmamaktadır. Bu tarz maddeleri satmak isteyen kişilerin iletişim bilgileri (telefon, mail vb.) sitede kesinlikle yayınlanmamaktadır. Dolayısıyla ilaç almak isteyenler ile satmak isteyenler hiç bir şekilde irtibata geçirilmemektedir.