Sayfalar

Cytotec ile Gebelik Sonlandırma

Cytotec ile Gebelik Sonlandırma

Cytotec ile gebelik sonlandırma, düşük yapma gibi konular son zamanlarda istenmeyen bir şekilde hamile kalan ve bu durumdan bir hayli rahatsızlık duyan kadınlar tarafından oldukça merak edilen konulardan biri olmuştur. İstenmeyen gebeliği sonlandırma yöntemleri arasında en güvenli yöntem şüphesiz ki gebeliğin 12. haftasına kadar yapılabilen kürtaj işlemidir. Kürtaj esnasında kadınlar hiç bir şekilde acı hissetmemektedirler. Hatta öyle ki düşük yöntemleri arasında en sağlıklı yol budur diyebiliriz. Bunların dışında ülkemizde satışı kesinlikle yasak olan Cytotec ve Ru-486 gibi ilaçlarla düşük yapmakta mümkündür. Ancak bu yolu denememenizi şiddetle tavsiye ederiz. Çünkü bu tür ilaçlar oldukça riskli ve doktor gözetiminde kullanılmadığı takdirde ölümlere dahi yol açabilmektedir.

düşük hapı ile gebeliği sonlandırma

düşük hapı ile gebeliği sonlandırma

Son zamanlarda kadınlar hazırlıksız oldukları anda gebelik durumunu yaşabilmektedirler. Bu durum onların psikolojik olarak sıkıntılı dönemler yaşamlarına neden olabilmektedir. İstenmeyen gebeliği sonlandırmanın elbette ki bir çok yolu ve yöntemi vardır. Her geçen gün yoğunlaşarak sorulan “Gebeliğimi nasıl sonlandırabilirm ?” sorusuna sizler için bu yazımızda net yanıtlar vereceğiz. Öncelikle yapmanız gereken elbette ki herhangi bir doktorun bu konudaki fikirlerini almak. Çünkü bazı kadınların gebelik dönemleri hassas olmaktadır ve düşük için uygun bir yapıda olmamaktadırlar. Doktor kontrolünün ardından ise yine alanında oldukça iyi hekimlerden kürtaj işlemi için yardım istemeniz gerekmektedir. Çünkü Cytotec gibi ilaçlarla düşük yapmaktansa, kürtaj ile hem güvenli bir ortamda olarak hem de doktor gözetiminde daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Günümüzde artan aile baskıları ve kadınların korkutulması gibi durumlardan dolayı maalesef ki kadınlar gebeliklerini ailelerinden tamamen habersiz bir şekilde sonlandırmak durumunda kalabilmektedirler. Bu durum ise beraberinde “Çocuk nasıl Düşürülür?” gibi konularda sık sık araştırma yapma ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Çocuk düşürme yöntemleri aslına bakıldığı zaman çeşit çeşittir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en güvenli olduğunuz yolu tercih edebilmenizdir. Cytotec ile düşük yapma güvenli bir yol değildir. Zaten ilacın ülkemizde satışı da kesinlikle yasaklanmıştır. Eğer bu ilacı kullanmak durumunda iseniz oldukça titiz bir gece geçirmeniz gerekmektedir. Düşük yaptıktan sonra kendinizi sürekli olarak kontrol etmelisiniz. Eğer kanamanız durmuyorsa ve artarak devam ediyorsa acil olarak bir hastaneden yardım almanız gerekmektedir ve mümkün olduğunca bu yolu tercih etmeyiniz.

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Download mp3

www.dusukhapimerkezi.org sitesi bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Sitede düşük hapı v.b maddelerin satışı yapılmamaktadır. Bu tarz maddeleri satmak isteyen kişilerin iletişim bilgileri (telefon, mail vb.) sitede kesinlikle yayınlanmamaktadır. Dolayısıyla ilaç almak isteyenler ile satmak isteyenler hiç bir şekilde irtibata geçirilmemektedir.