Sayfalar

2 aylık hamileyim nasıl bebek düşürebilirim

2 aylık hamileyim nasıl bebek düşürebilirim

2 aylık hamileyim, nasıl bebek düşürebilirim. Bebek düşürme hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Neler yapmalıyım ? diye merak ediyorsanız sizlerden bu konuda gelen sorulara cevap vererek olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gebelikte halk arasında ay bazında hesaplansa da, aslında doğru yöntem hafta hafta gebelik hesaplamadır. Sizin nezdinizde benzer konulardan muzdarip okuyucularımıza mesajlarında 2 aylık hamileyim nasıl bebek düşürebilirim yerine daha spesifik olarak örneğin 5 haftalık bebek düşürme, 6 haftalık düşük yapma, 7 haftalık bebek düşürmek istiyorum şeklinde soru yöneltmelerini tavsiye ederiz. Çünkü bebek düşürme yöntemleri , bunların sağlığınız üzerindeki etkileri her geçen süreçte farklılık göstermektedir.

Sorunuzla ilgili olarak siz ve sizin durumunuzdaki bayanlara birtakım tavsiyelerde bulunabiliriz. Öncelikle gebelik her zaman beklenen ve öngörülen bir durum değildir elbette. İstenmeyen gebelikler farkedildiği ilk aydan itibaren nasıl düşük yapabilirim? arayışı içine girilir. Tıbbi olarak Abortus dediğimiz, yani halk dilindeki ‘Düşük’, büyük çoğunlukla hamileliğin ilk dönemlerinde meydana gelir. Bu dönem gebe bayanlar tarafından en çok yöneltilen sorular 5 haftalık bebek düşürme, 6 haftalık düşük yapma, 7 haftalık bebek düşürmek istiyorum şeklinde sorulmaktadır. Düşüğün birden fazla çeşidi vardır. Erken Düşük adından da anlaşılacağı üzere gebeliğin ilk haftalarında meydana gelir. Gebeliğin 12. Haftası ve Gebeliğin 20. Haftası arasında gerçekleşirse Geç Düşük olarak adlandırılır.

2 aylık düşük nasıl yapılır

2 aylık düşük nasıl yapılır

Eğer herhangi bir tıbbi müdahale olmaksızın düşük gerçekleşmişse buna Spontan Abortus (Düşük) denir. Sorunun başında 2 aylık bebek düşürme hakkında bilgi alınmak istendiği söylenmişti. Bu dönem tam da yukarıda bahsettiğimiz Erken Düşük dönemine rast gelmektedir. Bu dönemde kürtaj ya da bebek düşürme hakkında kararınızı verdikten sonra yapmanız gereken ilk şey bir doktora görünmektir. Bu konuda kimseden bir çekince ya da utanma gibi bir hisse asla kapılmamanız gerekir. Başınıza gelen şey, konusunda uzman her hekimin sıkça karşılaştığı ve size hizmet vermekle yükümlü olduğu bir konudur. Burada sizin hizmet alan, karşınızdaki doktorun ise size hizmet veren olduğunu asla unutmayın. Çocuk düşürme hakkında bilinmesi gereken en önemli konu, 10 haftaya dek eğer ciddi bir psikolojik etki altında değilseniz yahut mahkeme kararı bulunmuyorsa kürtajdan uzak durmanızdır.

Yasalar gereği de 10 haftadan fazla gebe olanlara kürtaj izni verilmez. Bu evredeki kişilere çocuk düşürme ya da gebelik sonlandırma konusunda artık kesin kanaatlerini oluşturmuş olmaları salık verilir. Rahime dışarıdan müdahale edilerek gerçekleştirilen kürtaj, en çok tercih edilen yöntemdir. Yaygın olma sebeplerinin başında da sağlıklı bir yöntem olması gelir. Uzman ellerde gerçekleştirilen bu müdahale ile belli oranda kanamalarınız olabilmekle birlikte sağlığınıza hızla kavuşursunuz. Bu ilaçlardan birincisi Mifepristone (kürtaj hapı, RU 486, Migegyn, Mifeprex adıyla da bilinir), ikincisi de Misoprostol’dur (Cytotec, Arthrotec, Oxaprost, Cyprostol, Mibetec, Prostokos or Misotrol adıyla da bilinir). Tabiki bu ilaçlar daha çok emniyetli kürtaj imkanlarının olmadığı ülkeler için önerilmektedir. Bu bilgi kesinlikle unutulmamalıdır.

2 Yorum

  1. çocuk düşürmek istiyorum yardım edin

    • Saltotek 3 oraya koy 1 dil altina ben yaptim16 gunluk hamileyken ve düşük oldu

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Download mp3

www.dusukhapimerkezi.org sitesi bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Sitede düşük hapı v.b maddelerin satışı yapılmamaktadır. Bu tarz maddeleri satmak isteyen kişilerin iletişim bilgileri (telefon, mail vb.) sitede kesinlikle yayınlanmamaktadır. Dolayısıyla ilaç almak isteyenler ile satmak isteyenler hiç bir şekilde irtibata geçirilmemektedir.